Bolest chodidel a její příčina, péče o nohy


noha-01

Co by vaše nohy řekly,
kdyby mohly mluvit?

„Jsme v těsných botách namačkané, skoro jsme ztratily cit, boty jsou vlhké, opotřebované stélky, cítíme bolest. Nikdo si nás nevšímá. Děláme majiteli službu od rána do večera a on nám ani nepoděkuje, bere to jako samozřejmost…“

Promluvily by takto i vaše nohy, hodně hlasitě? Anebo by si ty vaše pochvalovaly, jak se s vámi mají fajn?

Nebo si budou pochvalovat, jak  o ně bezva pečujete?

 Kolik nohám dopřejete cvičení a uvolnění?

  • Jak často se věnujete pozorně svým úžasným společnicím-nohám?
  • Dáváte jim opravdu „najíst“ kvalitně ve formě přírodních balzámů bez chemie, které obsahují  vitamíny a minerály, tak, jak je pro nás příroda připravila?
  • Co jsou pro vás nohy?
  • Víte, jak přes nohy ovlivňovat a povzbudit vaše celkové zdraví?
  • Jak správně pečovat o své nohy?

Co víc by chtěly

Nohy nám umožňují běhat, chodit, skákat a poskakovat, nesou nás, kam potřebujeme, často elegantně a s radostí. Je velmi obtížné se bez nich obejít. Co tedy děláme, abychom je uchovali v dokonalé formě? Často se domníváme, že běžné umytí vodou přece musí nohám stačit. „Co víc by chtěly“, slýchávám. Abychom se vyhnuli problémům a bolestem nohou, je potřeba začít se základní péčí o nohy, výběrem a nošením vhodné obuvi a občasným poskytováním plné pozornosti péči o vaše chodidla.

Často ve své praxi slýchávám

„Trápí mě… bolest nohou při chůzi, bolest prstů u nohou, příčně plochá noha, bolest nártu, pálení chodidel.“ To vše jsou časté příznaky propadlé klenby příčné i podélné. Základy našeho domu-těla se začínají pomalu, ale jistě bortit a s ním celý pohybový aparát s klouby, kde také můžeme cítit bolest.

Chodidlo – základ domu

Všechny problémy pohybového aparátu souvisí se stavem chodidla! Pokud je porušena statika na chodidle, nemůže být postavení ostatních kloubů nad ním v pořádku. Chodidlo je základ kosterního systému. Pokud mu zajistíme správnou péči ve formě cvičení, automasáží, koupelí, nápravných bot, zajistí se tím vertikalizace chodidla, pak kotníku, kolenního i kyčelního kloubu a poté i kostrče, pánve, páteře i hlavy. Vše se bude rovnat do osy.

A to je všechno?

Jistěže ne. Zaujalo Vás něco z našeho povídání? Tak to se můžete těšit na POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ. Čím? Praktickými radami, nenechte si je ujít.

 

zde najdete praktické rady a videa s návody

 

tady je pro vás automasáž

 

Děkuji za Váš zájem.
Sdílením tohoto článku
pomáháte mně,
pomáháte světu!

S láskou Marie

Komentáře