NĚCO O MARII

NO, TO VÍTE, SKROMNOST. TAK ZAČNU a něco Ti prozradím... 

⇑ Ťukni si ⇑

MARIE - ZASTÁNCE JEDNODUCHOSTI

 • 1
  POMÁHÁ
  profesionálně ošetřit Tvoje chodidla, ozdravit je a oživit
 • 2
  UČÍ
  jednoduché postupy, jak TY můžeš přes nohy s radostí o sebe pečovat
 • 3
  INSPIRUJE
  k odpovědnému poznání vlastního těla a vylepšování vztahu k sobě sama
 • 4
  PROVÁZÍ
  Tě s radostí proměnou života a vztahy na všech úrovních skrze proměnu vztahu k sobě sama - Tvůj život se stává šťastnějším a radostnějším

S RADOSTÍ PŘES NOHY K CELÉMU TĚLU

TO JE VŠE. A úplně to stačí!

.

.

.

.

.

.

⇑ Ťukni si ⇑

CO? ŽE NESTAČÍ? DOBŘE, PRO TY, KDO CHCETE VÍC, JEŠTĚ PÁR SLOV.

KDO A KÝM JE MARIE?

Marie, pro mě tedy Maruška, je ženou. To za prvé. Ženou citlivou, ale i neústupnou, vytrvalou, pokornou. A ještě mnoha dalšími lidskými vlastnostmi obdařená, či zatížená, jako každý človíček, i Ty.

Za druhé je Maruška partnerkou. S manželem Josefem, Josífkem, Pepou i Pepíčkem, to je, prosím, pořád jeden a ten samý, žijí společně už víc než 25 let a na jejich společnou cestu jim osud dopřál 3 syny. Takže je, správně, za třetí, maminkou. Nejdřív synáčků, pak synků, dnes synů a převážně dospělých chlapů. To jsou prosím, pořád jedni a ti samí, jenom aby nevznikla nějaká mýlka. Zcela neomylně je už i, to za čtvrté, babičkou. Že na to nevypadá? Počkejte 40 let a uvidíte, že jsem měla pravdu.

Bydlí a žijí v jižních Čechách, v malé lázeňské vesničce zachumlané uprostřed lesů. Jmenuje se Vráž. Zlí jazykové tvrdí, že to je podle pradávného označení míst, kde se scházely vládkyně čarodějných sil. I kdyby, tak co? Hlavně, že bylinky, a vůbec celá příroda, jsou Maruščinou velkou učitelkou a celoživotní a stále víc a víc a se prohlubující láskou.

CESTA RADOSTI A ODPOVĚDNOSTI

Maruška se vydala na cestu S RADOSTÍ PŘES NOHY K CELÉMU TĚLU. Ráda se učí a objevuje nové věci, vždycky je sama na sobě nejdřív vyzkouší a pak ty malé i velké objevy předává ostatním.

Má moc ráda, když se lidé s nadšením vrací a vypráví o proměnách svých životů, které začínají často velmi nenápadně. Maruška se jenom usmívá, protože ví... ví, že kouzlo, po kterém se lidé proměňují, je vpravdě čarovná směs. To musíte smíchat zastavenízpomaleníztišení, zahustit cviky pro tělo i mysl, zředit a pročistit notnou dávkou jednoduchosti, přisypat vrchovatou míru dobrého úmyslu. A nakonec...
Nakonec to nejdůležitější, po čem se z hrnce i života často rozletí zářivé jiskřičky a posvítí široko daleko, často také hodně hluboko - ODPOVĚDNOSTTu si ale musí do kouzla přimíchat každý člověk sám, svou vlastní odpovědnost za své zdraví.

A ono to funguje!

Když dodržíte recept, samozřejmě. To se pak začnou dít věci! Už po první návštěvě zažívají lidé změny, někdy to nechápu dokonce ani JÁ!

ZÁZRAK ŽIVOTA

Maruška ale také ví, že to kouzlo není jejím majetkem a pýchou. To by v tu ránu fungovat přestalo! Musí se držet pěkně zpátky, naslouchat své vnitřní moudrosti a s úctou a láskou přistupovat k zázraku života a lidského těla. Jen tak může pečovat a ošetřovat způsobem, který je neopakovatelný, protože každý člověk je neopakovatelný. V tu chvíli se do každého dotyku promítnou dlouholeté zkušenosti. Mapování cest k lidskému zdraví se Maruška věnuje už nějakých 10 let.

IDYLKA, CO?

Ale vždycky to taková idylka nebyla.

Kdysi dávno se do Maruščina života, mimo mnohých dalších zkoušek, přimíchaly zdravotní problémy a společně se všemi ostatními okolnostmi nejdříve šeptaly, pak volaly a nakonec křičely: MARIE, PROČPAK TU ASI JSME? PROČ JSME PŘIŠLY? Máš vůbec ponětí, jaký je smysl života? Jak naplnit lidský život? NO TAK, ODPOVĚZ! Řeknu Ti, to byl takový rámus, že to už se nedalo poslouchat. S tím už se zkrátka muselo něco udělat. Maruška v té době kráčela životem pevně ukotvená spíš v hlavě, než v srdci. Tělo posílalo signály ve formě bolestí a nemocí. To přece bylo jasné, že to vše znamenalo důsledek NESPOKOJENOSTI. Tehdejší Maruška, nevědomá, nezkušená, samá stížnost na vše a všechny kolem sebe. Nespokojená se vztahy, nespokojená sama se sebou. Typická OBĚŤ. I dnešní svět je ještě plný takových obětí, ale hodně se to zlepšuje.

A v tu chvíli, to mě podržte! Teda, nemusíte, Maruška se dala dohromady s takovou podivnou, lstivou a falešnou VNITŘNÍ KAMARÁDKOU. Co to bylo za kamarádku, když při každé návštěvě Marušce říkala: 'Nedělej to! Do toho se ani nepouštěj, to nezvládneš, nemá to cenu!'

„Došlo mi, že takto to dál nepůjde. A řekla jsem DOST!"

Maruška našla novou kamarádku! Že, Maruško?
„Máš pravdu, Šprýmařko. Tahle kamarádka mě povzbuzovala, na všechno hledala řešení, vše přijímala tak, jak to přicházelo. Učila mě. Dostala jsem šanci POSTOUPIT DÁL."

⇑ Ťukni si ⇑

KRŮČEK PO KRŮČKU

„Ne, nebylo to ze dne na den, ale krůček po krůčku. A vše se začalo proměňovat k lepšímu. Bylo to příjemné, fajn, i když jsem také zažívala pády, chyby, bolesti, neúspěchy. Cesta občas vedla přes propasti, ale prošla jsem je, protože jsem si věřila, nevzdala jsem to, zvedla se po pádu a udělala další krok. Brala jsem to vše jako zkušenosti, které mě posouvají vpřed."

PŘES NOHY K PŘÍBĚHŮM

Až přišel správný čas propojení. Přes nohy k celému tělu aneb PŘES NOHY K PŘÍBĚHŮM. Vesmír jí poslal do cesty první velkou učitelku Renatku v oboru pedikér. Hodně jí naučila a předala Marušce své letité zkušenosti z praxe.
„Díky, Renčo!"

Co říkáš, Maruško?

Jo, tak, že už to dál řekneš sama. Ale, no prosím, prosím, to bude stejně lepší, v těch jemnějších záležitostech se musí opatrně našlapovat. Tak, je to tvoje, Maruško!

NEJVĚTŠÍ TOUHA

A tak začínala praxe. Já s láskou ošetřovala chodidla, masírovala, vyživovala, cvičila a klienti při pedikúře vyprávěli své příběhy, ze kterých pramenila velká moudrost života, láska, ale i bolest a smutek.

A já si z těch tisíců příběhů uvědomila, co je naší největší touhou!

Láska - Povzbuzení - Útěcha
Zpomalit - Ztišit se - Zastavit
Věnovat si čas - Naslouchat - Pohladit - Obejmout se

VYSLOVIT A VYSLECHNOUT

"MÁM TĚ RÁD/A, VÁŽÍM SI TĚ."

Ehmm, ehmm, víš...

Nechci rušit, asi je to pro lidi dojemné. Ale co kdybys ještě ty sama řekla, kdo jsi, kým se cítíš být, co?

KDO A ČÍM JSEM JÁ

 • Jsem žena, partnerka, matka, propagátorka cesty S radostí přes nohy k celému tělu.
 • Jsem pedikérka, masérka, cvičitelka a lektorka automasáží.
 • Jsem pokorná obdivovatelka zázraku života a lidského těla.
 • Jsem člověk, který ve své práci vidí radost, naplnění, inspiraci a možnost dalšího růstu. 
 • Jsem průvodce, který Vám vlastními prožitky a zkušenostmi umožňuje zkrátit cestu ke zdraví a štěstí.
 • Jsem ta, která ráda vyzkouší každou novou věc, která by mohla být dalším krokem na cestě ke zdraví a štěstí.

 

DĚKUJI

Děkuji Vám všem za Vaše příběhy, za to, že mi s důvěrou dáváte nahlédnout do svých životů. Vaše příběhy mě učí a obohacují.
Děkuji za otázky, které mi pokládáte, abychom na ně dál mohli hledat odpověď společně.
Děkuji svým učitelům, na které jsme se obracela při hledání na své otázky a učila se od nich.
Děkuji Životu za zázrak života.
Děkuji sama sobě, že jej umím užívat a stále objevuji hlubší a hlubší poznání.

Děkuji!

 

MOJI UČITELÉ

Při hledání odpovědí na své otázky jsem se vždy obracela na ty nejlepší učitele, učila se od nich. Zvláštní místo mezi nimi zaujímá několikaleté studium u Borise Tichanovského - velká šíře i hloubka záběru. To je zkrátka "můj Borísek".

A TADY PĚKNĚ VŠICHNI POHROMADĚ. Ale pozor, galerie zdaleka není uzavřená!

BORIS TICHANOVSKÝ

Profesionální institut Borise Tichanovského

Beáta a Július Patakyovi

Škola reflexní terapie manželů Patakyových

Lucie Kolaříková

Škola sebelásky

Denisa a Richard

Škola šťastného partnerství

David Kirš

Email Academy

Peter Urbanec

Škola motivačních impulzů

Pavel Vondrášek

Kvantová terapie

Libor Činka

psychoterapeut, autor Ovláďnete svůj mozek

MUDr. Richard Smíšek

Spirální stabilizace

⇑ Ťukni si ⇑

MÁM PRO TEBE ZPRÁVU. NENÍ TAJNÁ, ALE ZAJÍMAVÁ.