EPAM TERAPIE PRO ZAUJATÉ

V České republice aplikuje Boris Tichanovský EPAM terapii již přes 20 let. Vše co nabízí, je prověřeno praxí, s kořeny sahajícími tisíce let do dávné minulosti. Epam terapie nás vrací k původnímu zdroji života, kterým je příroda. Každý člověk se může uzdravit a nastoupit na cestu za svým zdravím, mládím a štěstím. Každý člověk si může pomoci sám, aniž by se musel spoléhat na někoho druhého, každý člověk má nějaký talent, který může rozvinout a obohatit sebe a své okolí. V každém člověku jsou skryté možnosti a síly, které čekají na znovuobjevení. Hranice regenerace lidského těla jsou mnohem dál, než si dokážeme představit.

Úkolem Epam terapie, a jejím prostřednictvím i mým, je pomoci Vám objevit v sobě tyto skryté síly a talenty. Nenabízím lacinou cestu v podobě zázračné pilulky, kterou spolknete a budete zdraví. Přípravky EPAM Vám pomohou vyrovnat psychiku, posílit imunitu, zregenerovat orgány, upravit jejich energetiku, ale to je teprve první krůček na cestě ke zdraví. Ale to nepřijde samo od sebe. Pravidelné užívání a vhodné kombinace přípravků jsou tím prvním krůčkem k tomu, aby si člověk alespoň uvědomil, že pro své uzdravení musí vyvinout aktivitu a nečekat pasivně na zázrak. Užívat Epam, pravidelně si připravit čaj s medem a tinkturami, aplikovat jílové obklady, pleťové masky, balzámy, zlaté proužky, měděné destičky, žezla síly, energetickou přikrývku …cvičit vhodné cviky a večer zakončit relaxací v příjemné tibetské koupeli.

Je to pouze začátek, ale pro většinu z nás velmi těžký, protože jsme naučeni pasivně přistupovat ke svému zdraví, kdy pouze užíváme předepsanou pilulku od lékaře, nebo léčitele bez dalších požadavků z jeho strany, a takto jsou vychovány celé naše generace….

Ale organismus, lidské tělo, mysl jsou zázraky přírody, ke kterým bychom se měli naučit chovat a pracovat s nimi. Je to přeci naše tělo, mysl a psychika. A častokrát je to právě naše myslpsychika, co nás neustále vrací zpět do našich problémů.
Dalším krůčkem jsou pravidelná cvičení, práce se svým tělem, myslí a smysly, kdy je zapotřebí pozměnit své vzorce emocí, myšlení a chování … a stane se zázrak, stromy se stanou zelenější, obloha modřejší a slunce zářivější a pomaloučku si budeme více užívat života.

 

EPAM terapie zahrnuje několik různých léčebných postupů:

 • UŽÍVÁNÍ BYLINNÝCH PŘÍPRAVKŮ EPAM

  Zahrnuje tinktury, čaje, obklady, oleje, soli a balzámy.
  Celá řada EPAM představuje velmi účinné bylinné přípravky používané při běžných i chornických onemocněních, výborně se osvědčují jako součást rekonvalescence u pacientů po operacích.
  Epamy napomáhají aktivovat a obnovovat imunitní systém. Epamy postupně v těle obnovují buňky, orgány a celé soustavy tak dlouho, dokud nezačnou opět plnit svoji funkci.

 • LÉČEBNÁ CVIČENÍ

  Sestavy cviků zaměřených na obnovu pohybového aparátu – klouby a páteř – podle Borise Tichanovského.
  Samostatný způsob představují bradýlka profesora MUDr. Pedana a jejich využití.

 • AUTOMASÁŽE

  Každé cvičení, které dokážeme provádět bez cizí pomoci, má mnohem vyšší hodnotu. Masáž, při které jsme masírovaní i maséři zároveň, je právě takový postup.
  V rámci EPAM terapie do těchto postupů patří Babuška Alakajeva, základy lymfatické masáže nohou a rukou (proti otokům a bolestem), prvky reflexní terapie pro povzbuzení celého těla.

 • PSYCHOFYZICKÁ CVIČENÍ

  Jednoduchá cvičení pro uvolnění a očistu těla i ducha. Cvičení jsou zaměřená na rozvíjení představivosti, cíleně na všechny smysly. Důležité je pro cvičení správné dýchání, často se pracuje s pocity tepla a chladu.

 • MASÁŽE

  Masážní techniky jsou volené dle zdravotních potřeb klienta. Vybíráme z klasických masáží, masáží pomocí baněk, lymfatické masáže, moxování, přikládání měděných destiček na bolesti a záněty, baňkovací terapie.