ČESKÁ KOŽENÁ NÁPRAVNÁ OBUV

NEJČASTĚJŠÍ POTÍŽE CHODIDEL A SOUVISEJÍCÍ

MÁM PLOCHÉ NOHY...
MÁM SNÍŽENOU KLENBU CHODIDLA...
MÁM KŘEČE A BOLESTI NOHOU, KŘEČOVÉ ŽÍLY...
MÁM KLADÍVKOVITÉ PRSTY...
MÁM VYBOČENÉ PALCE, MOZOLY, OTLAKY...
MÁM VYBOČENÉ PATY...
MÁM MIGRÉNY... 
ŠMAJDÁM, ZAKOPÁVÁM, ŠKRONDÁM.

PROČ PRÁVĚ JÁ? PROČ SE MI TO DĚJE?

Jako pedikérku mě samozřejmě zajímalo, jak všechna tato trápení s nohou zmírnit, či odstranit. Klubko souvislostí, příčin a následků se musí rozmotat, bez toho to nepůjde. Takže jsem musela nejprve pochopit PROČ. Za PROTO jsem zaplatila několika lety času věnovaného pozorování, studiu a hledání. A od PROTO se už tak nějak "samozřejmě" zrodily a rodí postupy pro ozdravení nohou. Jsou jednoduché, ale nepředbíhejme.

Než Vám prozradím TAJEMSTVÍ LÉČBY, věnujte si chvilku pro zamyšlení nad následujícími důvody našich potíží.

 • 1
  PODCEŇUJEME
  Chodidla jsou jako základ domu. Když nejsou v pořádku základy domu, nemůže být stabilní a pevný ani dům na nich vystavěný. Pod chodidly musíme mít správnou podložku, která dovolí udržovat základy tělesné stavby v pořádku. Většinou si neuvědomujeme důležitost těch "vzdálených" částí těla. Bereme za samozřejmé, že jsou a fungují. Slouží.
 • 2
  NEUMÍME PEČOVAT
  Jestli jste na tom stejně jako já, nikdy jste se neučili žádné zvláštní péči o nohy, o chodidla, dokud je vše v pořádku. Prevence je mizivá. Přitom právě zanedbaná chodidla způsobují potíže dalších částí těla.
 • 3
  LÉČÍME POUZE DŮSLEDKY
  Staráme se a léčíme, až když se ozve nějaká bolest. Většinou zad, krční páteře, kloubů. Souvislost se zanedbanými chodidly nebývá v diagnózách uváděna. A tak léčíme páteř, rehabilitujeme, omezujeme své aktivity, škrtáme koníčky i profese ze svého seznamu MŮŽU. Polykáme spásné tabletky proti bolesti, nejdřív menší, později větší. Když už nic nepomáhá, zkusíme operaci. A vše je v poř...

STOP!!!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

JAK POMOCI SVÝM NOHÁM?

Hledala jsem... 
Zkoušela jsem...
Učila jsem se...
Dnes ode mě odcházejí klienti s postupem, jak své nohy ozdravit. Jak krok za krokem dosáhnout vylepšení a ozdravení nohou.

KROK 1: ČESKÁ NÁPRAVNÁ OBUV

 • POUŽÍVEJTE SPRÁVNOU PODLOŽKU POD CHODIDLY
  Biomechanická aktivní stélka, s důlkem pod kloubem palce a se snížením v patní části chodidla, je ta správná podložka pod chodidly, která nám plně nahradila přirozenou chůzi naboso v přírodě.
 • NECHOĎTE DOMA BOSKY
  Chůze po tvrdé podlaze - lino, koberec, dlažba, plovoucí podlaha - způsobuje zplošťování chodidla a deformace prstů. Vhodnou domácí obuví se stélkou vytvoříte přirozené podmínky pro zdravá chodidla, správné postavení všech kloubů i páteře a optimálně fungující lymfatický a cévní systém!

V České republice působí pan Josef Hanák, který vyvinul a dále vylepšuje patentovanou obuv: "Mějte biomechanické aktivní stélky s uhlíkem pod chodidly neustále!"

Pan Josef Hanák spolupracuje Masarykovou univerzitou v Brně na ověřování účinku svého vynálezu a při dalších projektech. Mezi zúčastněné patří profesor Jaroslav Malina,  antropolog, archeolog a spisovatel, profesor Ústavu antropologie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, mezi nejaktivnější patří docent Mgr. Martin Zvonař, Ph. D., toho času proděkan pro vědu a výzkum na Fakultě sportovních studií, vedoucí Katedry kineziologie na téže fakultě a další.

Vznikají nové projekty, například vývoj speciální obuvi pro těhotné ženy, do kterého se dále zapojila vkladem 1 mil. korun i Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Já sama mám výbornou zkušenost s botami, když se mi zbortila příčná klenba na noze. A i v případě mého syna, kdy došlo k přetížení zad po sportu. Dlouhodobá rehabilitace nebyla tak účinná, jako když jsem mu objednala boty a ve velice krátké době bylo po potížích. Samozřejmě patří veliké Díky paní Urychové za rady, cvičení, automasáže a činy, které se ke mně dostávají.
Laďka Brčákováspokojená klientka
Boty používáme doma s manželkou už několik let, používají je naši rodiče také jako domácí obuv. Všichni jsme velmi spokojeni. Poslední dobou jsem pozoroval potíže s lymfatickým systémem, oteklé nohy. Nic mimořádného, kdyby nebyly moje! Při čtení těchto stránek jsem si uvědomil... že už nějakou dobu běhám doma bez bot. Vždyť v ponožkách je to tak pohodlné! Ale vysvětlujte to nateklým nohám, že plovoucí podlahy jsou pro ně to nejlepší. Tak jsem se rychle a pokorně vrátil k dřívější samozřejmosti - používat "naše" domácí boty.
Olda Hlaváčekspokojený nositel, zapisovatel slov http://pohlazenislovem.cz

OTÁZKA:

PŘEJI SI POUŽÍVÁNÍM ZDRAVOTNÍ PATENTOVANÉ OBUVI ZLEPŠIT SVŮJ CELKOVÝ ZDRAVOTNÍ STAV?

ANO!
ZVOLTE TYP
A OBJEDNEJTE

 • 1
  VYBERTE TYP OBUVI
  V NÁSLEDUJÍCÍ NABÍDCE KLIKNĚTE NA TYP OBUVI - DOSTANETE SE DO OBJEDNÁVKY S DALŠÍMI INSTRUKCEMI:

DÁMSKÁ OBUV BEZ PÁSKU
VZOR 304


DÁMSKÁ OBUV S PÁSKEM
VZOR 304P


KLIKNĚTE NA ZVOLENÝ TYP OBUVI - DOSTANETE SE DO OBJEDNÁVKY S DALŠÍMI INSTRUKCEMI

Potřebujete pomoc?

Volejte na 
728 036 509

Ráda Vám pomohu!

Potřebujete pomoc?

Volejte na 
728 036 509

Ráda Vám pomohu!